**עובדים גם בתקופת הקורונה**
**משלוח חינם עד הבית בהזמנות של מעל 500 ש"ח**
**ערכות מיוחדות במחיר מופחת**

איך ילד עירוני הופך להיות מדריך שטח והישרדות?

שמי מישה, נולדתי לפני 32 שנים בבית יולדות מס' 8 במוסקבה ומאז במשך 18 שנותיי הראשונות חייתי לפחות בקומה 4 מהאדמה, בעיר. למזלי (תלוי מאיזו נק' מבט מסתכלים...) לאחר שמשפחתי עלתה לישראל, ההורים עבדו הרבה ועד מאוחר, הילדים הסתובבו ברחובות מבלי שעוברי אורח יקראו לרווחה והיו עוד קצת אזורים פראיים וטבעיים אפילו בעיר. את 5 שנותיי הראשונות בישראל ביליתי בהרפתקאות אסורות בשטח נטוש בקריות. שם שטתי עם אחי ברפסודות בשלוליות חורף עמוקות, חיפשתי חיות על פי עקבות מסתורים והתיידדתי עם עוד ילדים שתפסו נחשים וכל מיני שרצים אחרים להנאתם.

אב ובן

אבי הדביק אותי באהבתו לדייג וכך כבר מגיל 10 הייתי הולך לבד לאחר בית הספר(או במקום) לים, תופס שלוש בורים, מנקה, מטגן, אוכל אחד ומשאיר לאבא שלי שניים. נהייתי מומחה פיתיונות והיה מספיק שאעיף מבט על חלקת אדמה כדי שאומר מיד אם יש שם תולעת עסיסית לדייג.

נגרות מסורתית

לאחר הצבא למדתי נגרות ויצאתי למסע חיים בעקבות המקצוע, גרתי באוהל בפרדס תפוזים ישן ולמדתי נגרות מסורתית מרב האומן הוולשי- דיוויד הריסון, עבדתי בשיפוץ יאכטה בתורכיה והפלגתי לאיי סיישל המדהימים. שם למזלי הרב, הכרתי רב אומן במלאכות טבעיות ועברתי אצלו חניכה צמודה שבסופה הוא העביר אלי את כל כלי העבודה שהוא צבר בחייו, למדתי ממנו על החיים לא פחות מאשר על המלאכות...
המשכתי למזרח ושם למדתי צורפות מאומן תאילנדי-אינדיאני, דמיינו לכם תמונה סוריאליסטית של אינדיאני משבט הצ'רוקי, החיי בטיפי בקוטר 12 מ' בעל 2 קומות, ליד הטיפי אגם קטן של מי נביעה זכים וכל זאת בהרים של צפון תאילנד...
חזרתי לארץ ולא ידעתי פני לאן ואז...

שומרי הגן

פגשתי בנגרייה של חבר מישהי שהייתה מדריכה בארגון 'שומרי הגן' , עזרתי לה בבניית אוהל היורט המונגולי שלה וכך נפתחו לי שתי דלתות- בשנים שלאחר מיכן התמחיתי בבניית אוהלי יורט מונגוליים ומזה התפרנסתי ובמקביל נרשמתי לקורס המדריכים של ארגון 'שומרי הגן'.

חינוך יער

כיום אני מדריך בארגון 'שומרי הגן' ופוגש ביער כ 120 ילדים נערים ונערות כל שבוע, מקדם פרויקט לשילוב חינוך יער במערכת החינוך הציבורית בישראל ומסיים תואר ראשון בחינוך והוראה. מגדל שלושה ילדים נפלאים וחיי בשותפות ואהבה עם אשתי המופלאה ג'ני.
מלאכות קדומות אבני דרך
ליקוט צמחי מאכל