גרזן
מולטיטול
סכיני הישרדות
בגדי עבודה
סכיני גילוף אופינל


מועבר על ידי מישה פינק.
בסדנה נלמד להכין תכשיטים וכלי אוכל מקליפת אגוז הקוקוס. תוך כדי העבודה נתבונן באיכויות שמלאכה זו מאפשרת ליוצר לבטא ולמנחה לקלוט.
נעבוד עם כלי עבודה ידניים, נלמד ללטש ולפלש עד לרמת גימור גבוהה ונשמע סיפורים מארצות אקזוטיות.
נתנסה ונלמד להשתמש במסור לחיתוך חומרים קשים, לשייף בשופין וללטש לרמה גבוהה במיוחד.
מלאכות יד

גלום בחומר- סדנת יצירת מקבות עץ לגילוף

מועבר על ידי מישה פינק.
בסדנה נלמד להכין פטיש עץ לגילוף הנקרא 'מקבת', בתחילת העבודה נקבל בול עץ ובסופה נאחוז בידנו מקבת מוכנה לשימוש.
נתנסה בעבודת ניסור, פיצול בגרזן, גילוף בסכין ושיוף.

הכנת מקבת הינה מלאכה מהנה, מלאכה המלמדת אותנו רבות על אופיו של העץ. בסוף העבודה ישנו תוצר משמעותי המעניק סיפוק רב ליוצר אך גם הזמנה להמשך והעמקה בתחום- טוטם/קערה וכל עבודת עץ מדויקת אחרת.
בסדנא נשמע סיפורים על המקבת הראשונה שלי, המטופל שרצה להיות גדול ועוד ועוד...


 

שומרי הגן- חוגי בושקרפט לילדים ונוער

שומרי הגן הוא ארגון חינוכי המביא באופן חווייתי את דרך החיים בטבע של תרבויות אדמה, וזאת דרך משחקים, סיפורים, הכרות עם היער בדרכים שונות, הכרת עקבות וגששות אחר חיות, מיומנויות הישרדות,  התגנבות והסוואה, פיתוח חושים, הכרת צמחים למאכל ולרפואה, בישול, לימוד מיומנויות השימוש באש, הכנת כלים מחומרים טבעיים, מעגלים שבטיים של דיבור והקשבה ועוד הרבה.

במסגרת ההדרכות של מישה, חוגים לילדים בגילאי כיתות א-ו, פעם בשבוע למשך שלוש שעות וכן חוגים לנוער, גילאי כיתות ז-יב, מפגש של פעם בחודש למשך סופ"ש הכולל לינה.

 
הישרדות לנוער BUSHCRAFT

גילוף כלי אוכל

מועבר על ידי רב האומן- מייקי אלפנט.
העבודה בגרזן, סכין ישרה וסכין מעוגלת פותחת לנו מרווח רחב של אפשרויות יצירה בסביבה שקטה תוך כדי חיבור והבנה מעמיקה של העץ. השימוש בכלים פשוטים ליצירת כף, קערה או תרבד מאפשר לנו לעשות זאת בכל מקום ובכל זמן ללא התניה של סדנא, חשמל או אש-  מילת המפתח היא "פשוט".
במהלך הסדנא אלמד על שימוש נכון בכלים, תחזוקת כלים שגרתית קלה ונגישה. נתמקד בלימוד השיטות הנכונות ביותר לעבודה תוך שמירה על הכלים ועל בטיחות המגלפים. הסדנא מיועדת למבוגרים ומבוגרות, אך נערים ונערות מוזמנים ומוזמנות מגיל 16 ומעלה. אין עלות לחומרים. מיועד לעד 8 משתתפים. 

לפרטים: 0522509601 מייקי.
סכיני גרזן גילוף
גילוף בעץ

מהגס לעדין- סדנת הכנת כלים מאגוז הקוקוס

שפת הציפורים

בכל צעד שאנחנו עושים בחוץ נוצרים גלים או אדוות שמתפשטות מאיתנו והלאה.

הגלים האלו ישר משפיעות על הסביבה, הראשונות שקולטות אותנו הן בד"כ הציפורים. הן דואגות מיד לשלח "פוסטים", "ווצאפים", "ציוצים" ו"איוונטים" לכל עבר וכך כל הרשת החברתית של הסביבה מעודכנת היטב בנעשה. הציפורים מרכלות ברשת לא רק על נוכחות של בני אדם. הן מציירות באוויר מאין מפה תלת-מיימדית של כל מי ומה שנמצא בסביבת המחיה שלהן. איפה השועל, איפה התן, איפה הנחש, הנץ, היחמור, ועוד ועוד. כאשר אנחנו מתחילים להכיר ולהיחשף לתקשורת הזאת שקיימת אצל הציפורים אנחנו מתחילים לגלות עולם שלם שקיים במקביל אלינו. הוא תמיד היה שם פשוט לא ידענו את מי לשאול ועכשיו אפשר פשוט להיוועץ בציפורים.

אחרי שנחשפים לשפת הציפורים חווית הטיול בטבע משתנה לאין שיעור.

כל צעד וכל פניה בשביל פותחת עולם שלם של בעלי חיים, נוכחות של יצורים ומערכות אקולוגיות שלמות. פתאום יש מה להראות לילדים, פתאום נוצר קשר וענין עם כל הירוק הזה שיש סביב, כי הנה קן של פשוש! והנה שביל של תנים! והנה עורבני שחטף ביצה מתוך קן לא שלו!!

לפעמים אפילו לא צריך להרחיק לכת עד השמורה, מספיק רק לצאת לחצר הבית או לפארק הקרוב.

לפרטים: 
https://www.sfataa.com/

שפת הציפורים צפרות מגדיר ציפורים

פשוט - תאטרון יער

דמיינו את עצמכם יושבים על מחצלת מתחת לכמה עצים מצילים, נותנים לרוח אחר הצהריים ללטף אתכם ולקלף מכם לזמן מה את כל המחשבות על סידורים ופרנסה. מולכם- שחקנים ומוזיקאים מביאים לכם סיפור יפהפה, מצחיק ומרגש. בהפסקה מגישים לכם פופקורן ותה צמחים, ובסוף ההצגה אתם נשארים שרועים על הגב, מתבוננים בערב יורד, מוציאים אוכל שהבאתם מהבית ואוכלים יחד ארוחת ערב זוגית, משפחתית או חמולתית. פשוט תיאטרון יער, מזמין אתכם להגשים את הדמיון.

איך עושים את זה?

פשוט תיאטרון יער היא קבוצת תיאטרון ומוזיקה המופיעה ביערות ברחבי ישראל. 

האדמה היא הבמה, העצים מהווים תפאורה והקול האנושי נשמע

באופן טבעי. הצגות התיאטרון מתקיימות בין חודש מרץ לחודש דצמבר.

 בחודשי החורף הגשומים אנו עורכים חזרות והכנות לעונה הקרובה.